• Výstava

  A objevte s námi zapomenuté speciality regionu

  Jižní Morava i Dolní Rakousko jsou regiony s bohatou zemědělskou tradicí, kde je možné kupovat skoro všechny druhy potraviny od místních zemědělců a producentů – chléb, maso, uzeniny, mléko, mléčné výrobky, zeleninu, ovoce a další výrobky v té nejlepší kvalitě, přesto se řada z nich stále zbytečně dováží. Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava se tomuto tématu už dlouho věnuje v rámci projektů Ochutnejte Moravu či Produkty Moravy společně s partnerem Leader Region Weinviertel Ost. Upozorňuje na kvalitu regionálních potravin, vliv na životní prostředí a udržitelnost regionu i image regionu. Proto také realizuje tento přeshraniční projekt výstavy, který má regionální potraviny přiblížit dětem a mladým lidem.

  O tom co pěstuje v našem kraji, o výrobě chleba, vína nebo sýru, ale také o plýtvání potravinami se dozvíte ve výstavě „Regionální potraviny – co se pěstuje v našem kraji“, která je k vidění v rámci provozu Ekocentra Trkmanka ve Velkých Pavlovicích, Nádražní 1.

  Výstava je připravena v česko-německé jazykové mutaci, doplněna interkativní obrazovkami, tématickými předměty, pro návštěvníky byl také vytištěn leták s informacemi z výstavy. Výstava je podpořena Fondem malých projektů jižní Morava – Dolní Rakousko v rámci projektu „Výstava k tématice regionálních produktů jižní Moravy a Weinviertelu, CZ0298″.

  Kontakt: Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava, Radnická 2, 602 00 Brno, info@ccrjm.cz Leader Region Weinviertel Ost, Hauptstrasse 31, A-2225 Zistersdorf, genuss@weinviertelost.at

  Leták k výstavě si můžete stáhnout zde: Letak A, Letak B