Představujeme jihomoravské strážce gastronomického dědictví - Mikrofarma

Mikrofarma 


Už žádné složité objíždění trhů – v řeznictví Mikrofarma je denně k dispozici celý sortiment masa z lokálních ekofarem. Hovězí u nich zraje ve visu 5-7 týdnů. Vepřové maso mají z bio vepříků, jehněčí z Bílých Karpat, čerstvá kuřata z volného chovu. Nechybí zvěřina, perličky, králíci ani řemeslné uzeniny. Dodají vám recepty a k masu nabídnou i vhodné víno, zajímavé sýry, nestříkanou zeleninu a kváskové pečivo. Maso odebírají jen od místních zemědělců, kteří zvířatům zajišťují dobré podmínky a šetrnou porážku.


Chce-li se člověk dobře stravovat, je logisticky náročné sehnat kvalitní suroviny či specializované potraviny. Málokdo má čas jezdit z jednoho konce města na druhý; tu si koupit chutnou zeleninu, támhle zase pecorino, jinde láhev dobrého vína a o kus dál zase vyzrálý steak.... "Rozmanitost špičkových potravin pod jednou střechou – to je Mikrofarma", říká Martin Kuncek, zakladatel Mikrofarmy.Mikrofarmu vám ve video rozhovoru představí jeden z majitelů, pan Alan Munteanu. 
O projektu Slowfood


V rámci projektu SLOW FOOD – CE: kultura, dědictví životní prostředí a jídlo byl vytvořen katalog jihomoravských farmářů, řemeslných výrobců a prodejců dobrého jídla.  


Katalog si můžete stáhnout zde. Postupně vám představíme několik osobností, které se snaží o obnovu a zhodnocení gastronomického dědictví jižní Moravy.Zdroj fotografie: Jídlo z blízka